Dotazy k praní (s mýdlovými vločkami, Perlošem a Citrošem)

 1. Jaké je doporučené dávkování?  Na standardní dávku (4kg prádla)
  Dávkování mýdlových vloček  (v g)

  Tvrdost vody (mmol/l)

  lehce špinavé  silně znečištěné
  Měkká 0.7-1.25 15g 20g

  + 15g Perloš v případě nutnosti dezinfekce a k odstranění skvrn

  (pouze pro bílé a světlé prádlo, pro barevné a tmavé nedoporučujeme)

  Středně tvrdá 1.26-2.5 15g-20g 20g-25g

  + 15g Perloš v případě nutnosti dezinfekce a k odstranění skvrn

  (pouze pro bílé a světlé prádlo, pro barevné a tmavé nedoporučujeme)

  Tvrdá 2.51-3.75 20g-25g 25g-30g

  +15 g Perloš pro bílé a světlé prádlo

  +5 g Perloš pro barevné a tmavé prádlo

  Velmi tvrdá >3.76 30g 30g

  +15 g Perloš pro bílé a světlé prádlo

  +5 g Perloš pro barevné a tmavé prádlo

 2. Jaké materiály mohu prát v mýdlových vločkách? Především bavlna, bavlna s elastanem, len, polyester, bambus. Určitě ne živočišná vlákna jako jsou vlna nebo hedváb. Ty, podobně jako lidský vlas, nesnášejí zásadité pH.
 3. Co dělat pokud mýdlové vločky zůstávají v přihrádce pračky? Zkuste vločky rovnoměrně rozprostřít v přihrádce. Pokud to nepomůže, je možné, že jste vloček přidali příliš. Když ani snížení nepomůže, mýdlové vločky můžete přidat přímo k prádlu do bubnu pračky nebo je předem rozpustit s trochou teplé vody a nalít do dávkovací přihrádky.
 4. Voní prádlo po vyprání v mýdle? Prádlo by po vyprání mělo vonět mýdlovou čistotou. Podobně  jako mýdlové vločky.
 5. Lze použít mýdlové vločky na praní svrchních  dětských kalhotek, bambusových vkládacích plen nebo fleesových separačních plen? Ano lze. Doporučujeme prát na dlouhý cyklus s dostatkem vody a dvojitým mácháním na závěr za použití máchadla vyrovnávající pH.
 6. Jak dlouho vydrží 500g balení mýdlových vloček? To závisí od toho, jak často a kolik perete. Doporučené dávkování je 20-40g na 4kg pračku, ale z praxe často stačí mnohem méně, cca 15g na 4kg prádla. Takže 500g balení vydrží na cca 33 praní á 4kg prádla a cca 16-17 praní á 8kg prádla. 
 7. Je potřeba na konci pracího cyklu používat aviváž, nebo jiné máchadlo? Ano, doporučujeme do nádržky na aviváž přidat ocet nebo 10% roztok kyseliny citronové (Citroš).
 8. Co když mám hodně špinavé prádlo? Doporučujeme k mýdlovým vločkám přidat Perloš (perkarbonát sodný) do předpírky i do hlavního praní (1-2 PL u bílého, 1-2 KL u barevného prádla). Hodně špinavé prádlo můžete na 1-2 hod nebo přes noc namočit do vody s perkarbonátem (cca 2 PL na 2l vody). Špinavé límce a rukávy můžete předeprat naším tuhým mýdlem na praní. Pro ještě lepší účinek můžete použít naše mýdlové vločky s citronovým esenciálním olejem.
 9. Přidává se k mýdlovým vločkám prací soda? Naše mýdlo obsahuje citrát sodný, který tvrdou vodu změkčuje, takže většinou přidání prací sody není nutné. Pokud ale máte opravdu tvrdou vodu, můžete zkusit přidat 1-2 PL prací sody. 
 10. Mám alergii na kokos, můžu prát ve vločkách z kokosového oleje? V případě, že máte kontaktní alergii na kokosový olej, tak naše mýdlo pro praní nedoporučujeme. 
 11. Jak ještě můžu mýdlové vločky využít? Mýdlové vločky můžete rozpustit v koncentraci cca 1 PL na 10l vody a použít k vytření podlah (i dřevěných).
 12. Můžu mýdlové vločky použít do tepovače? Spíše to nedoporučujeme, mýdlové vločky totiž dost pění, což není do tepovače vhodné.
 13. Lze mýdlovou vodu z praní pustit do zahrady? Tohle je složitější problém. Obecně, vypouštění jakýchkoliv roztoků kromě vody přímo do půdy je problematické. Jednak voda z praní neobsahuje pouze prací prostředek, ale všechno, co se praním odplavilo z prádla (což můžou být i barviva a jiné nečistoty). Dále je tato voda mírně zásaditá, což ovlivní určitě pH půdy. 
 14. Co dělat, když na tmavém prádle zůstanou světlé skvrny? To je důsledek nedostatečného oplachu. Zkuste snížit dávkování mýdlových vloček, dále nepřeplňujte pračku, aby se mohlo prádlo dobře vymáchat. V případě, že máte plnou pračku, přidejte jedno máchání navíc. Pokud přidáváte sodu, snižte její dávkování nebo jí úplně vynechejte. 
 15. Prádlo se mi nezdá dobře vyprané. Co dělám špatně? Důvodů může být více. Závisí to na vaší pračce, dávkování vody, tvrdosti vody, množství prádla, intenzity a druhu zašpinění. Všeobecně se dá říci: nepřeplňujte pračku, perte na dlouhý program s dostatečným množstvím vody ( např. Program pro alergiky), nebojte se vyšších teplot 50-60°C, dejte dvojité máchání na závěr. Při hodně zašpiněném prádle můžete přidat Perloš. Použít předpírku nebo i ruční předeprání naším citronovým pracím mýdlem (třeba límečky košil).
 16. Lze použít Perloš přímo na skvrny na prádle? Jaký je postup? Ano, lze. Skvrnu namočte do teplé vody (40°C a více, dle materiálu) a pomocí lžíce skvrnu posypte Perlošem, který začne působit. Prádlo můžete nechat namočené přes noc a druhý den standardně vyperte. 

Dotazy k čištění domácnosti (Mydloš, Perloš, Citroš)

 1. Rozpustí se Mydloš ve vodě? Mydloš se v dostatečném množství vody po rozmíchání plně rozpustí.
 2. Nepoškrábe Mydloš čištěný povrch? Ne, Mydloš není abrazivní pro žádný povrch.
 3. Mohu použít Mydloš na čištění koberce nebo sedačky? Ano. Malé množství Mydloše nasypte přímo na skvrnu na koberci/sedačce a za pomocí vlhké houbičky vytvořte pěnu a skvrnu vydrhněte. Následně čistou vodou přečistěte až již nic nepění. Použijte opravdu malé množství.

Dotazy k nákupu

 1. Jak změním způsob platby, dopravu nebo pobočku Zásilkovny po odeslání objednávky? Kontaktujte nás emailem nebo telefonicky.
 2. Zapomněl(a) jsem uvést variabilní symbol v platbě převodem. Vaší platbu se pokusíme spárovat podle jména. Pokud Vám do tří dnů nepřijde email o přijetí platby, kontaktuje nás.
 3. Chci přidat zboží k již potvrzené objednávce, nebo v ní něco změnit. Pokud Vaše objednávka ještě nebyla odeslána, určitě nás  kontaktujte co nejdříve.
 4. Zasíláte i jinam než na Slovensko a do ČR? Kontaktujte nás emailem nebo telefonicky, něco vymyslíme!

Dotazy k zákaznickému účtu

 1. Potřebuji si změnit údaje ve svém zákaznickém účtu.  Po přihlášení do zákaznického účtu si můžete změnit údaje v sekci Můj účet. Pokud Vám něco nejde, rádi Vám pomůžeme, kontaktujte nás telefonicky nebo emailem.
 2. potřebuji vymazat svůj zákaznický účet. Kontaktujte nás emailem nebo telefonicky s žádostí o vymazání zákaznického účtu.