Mýdlové vločky bez parfemace
Mýdlo na praní – tuhé – citrón

Mýdlové vločky levandulové

155,00 Kč Vč. DPH

Historie ceny Historie ceny
Alchymistky
mydlo-vlocky-levandule
10 ks
Skladem

100% kokosové mýdlové vločky na praní jsou vynikající ekologickou alternativou klasických pracích prostředků. Jsou plně biologicky odbouratelné. Mají jednoduché a úsporné dávkování. Ruční výroba.

Levandulový esenciální olej odpuzuje moly a uklidňuje. Levandulové vločky jsou obzvlášť vhodné pro praní ložního prádla.

Hmotnost
Množství

Print
 

Ochrana osobních údajů

 

Doprava a platba

 

Možnost vrácení zboží

visa

Složení: 100% sodné kokosové mýdlo, voda, glycerin, citrát sodný, levandulový esenciální olej (lavandula angustifolia oil), *limonene, *linalool, *geraniol (* tyto látky jsou přirozenou součástí levandulového esenciálního oleje)

Hmotnost: 250 g až 5 kg ± 10% (odchylka je způsobena odparem vody)

Popis: 100% kokosové mýdlové vločky na praní jsou vynikající ekologickou alternativou klasických pracích prostředků. Jsou plně biologicky odbouratelné. Mají jednoduché a úsporné dávkování. Ruční výroba. 

Levandulový esenciální olej odpuzuje moly a uklidňuje. Levandulové vločky jsou obzvlášť vhodné pro praní ložního prádla.

Jak se naše prací vločky liší od jiných mýdel na praní?

  • Naše vločky jsou ze 100% kokosového oleje. To znamená, že mají výjimečnou prací schopnost. Mýdlo z kokosového oleje jako jediné pění i ve velmi tvrdé vodě – v mořské vodě! (Alternativou je pouze neekologické palmojádrové mýdlo nebo mýdlo z oleje Babasu)
  • Naše vločky obsahují glycerin. Ten vzniká jako vedlejší produkt při zmýdelnění a my jej z mýdla na rozdíl od velkovýroby neodstraňujeme. Glycerin je mimo jiné výborné rozpouštědlo a zlepšuje tak prací schopnost našeho mýdla.
  • Naše vločky obsahuji citrát sodný, který je účinným změkčovačem vody. Váže na sebe ionty vápníku a hořčíku a umožňuje našemu mýdlu lépe prát v tvrdé vodě!

Použití: Nasypte mýdlové vločky přímo do bubnu pračky. Podle stupně znečištění a tvrdosti vody dejte 1-2 PL (15-30g) mýdla na 4-5kg prádla. Na skvrny a dezinfekci doporučujeme přidat 1PL (15g) Perloše jen k světlému prádlu a v případě tvrdé vody 1KL (5g) Perloše i k barevnému a tmavému prádlu. Do máchání přidejte 1KL Citroše namísto aviváže. Vhodné pro bílé i barevné prádlo. Teploty praní: 40-90°C. 

TIP: Protože klasické mýdlo na praní potřebuje více mechanického pohybu než je v běžných pračkách, doporučujeme silně zašpiněné prádlo, límečky a rukávy košil jemně předeprat ručně a až poté dát do pračky.

Upozornění: Mýdlo má zásadité pH, a proto by se nikdy nemělo používat k praní vlny a hedvábí.

Naše mýdlové vločky můžete použít mnoha dalšími způsoby! U nás doma se naše mýdlo používá:

  • na mytí podlah ( i dřevěných) - 2PL mýdlových vloček rozpustíme v 5l horké vody (můžeme i ve studené, ale to trvá déle)
  • k mytí nádobí - bezobalově a ekologicky - postavte naše tuhé mýdlo na mýdlenku rovnou na kuchyňský dřez a používejte houbičku k nanesení mýdla na nádobí
Alchymistky
mydlo-vlocky-levandule
10 ks
2021-10-03
- 2024-01-28 12:10:25

Jsem nadšená... moc :)

Mýdlové vločky bych doporučila každému, i lidem, co nejedou non toxic domácnost :) Praní úplně bez starostí, spokojenost veliká :) Teď jsem navíc objevila, že vločky perou i ve studené vodě! Rozbila se mi pračka aniž bych to věděla a několik týdnů jsem prala ve studené vodě... a vyprané to pořád bylo krásně! A to prádlo házím do pračky znečištěné pořádně, mám 2 malinké děti :) Jinak nedalo mi to a podívala jsem se, kdy jsem objednávala naposledy... a zjistila jsem, že 2kg balení mi vydrželo přes 10 měsíců :O V ničem jiném jsem neprala a jsme 4členná rodina... Poměr cena/výkon bezkonkurenční :)

Může se Vám líbit