Mýdlové vločky citronové
Jogurtovo-citronové mýdlo pro svěží ráno - krájené - 90g

Mýdlové vločky mátové

155,00 Kč Vč. DPH

Historie ceny Historie ceny
Alchymistky
mydlo-vlocky-mata
12 ks
Skladem

100% kokosové mýdlové vločky na praní jsou vynikající ekologickou alternativou klasických pracích prostředků. Jsou plně biologicky odbouratelné. Mají jednoduché a úsporné dávkování. Ruční výroba.

Esenciální olej máty peprné má deodorační, dezinfekční a osvěžující účinky. Mátové mýdlové vločky jsou obzvlášť vhodné pro praní sportovního a funkčního prádla.

Hmotnost
Množství

Print
 

Ochrana osobních údajů

 

Doprava a platba

 

Možnost vrácení zboží

visa

Složení: 100% sodné kokosové mýdlo, voda, glycerin, citrát sodný, esenciální olej máty peprné (mentha piperita oil), *limonene, *linalool (* tyto látky jsou přirozenou součástí esenciálního oleje máty peprné)

Hmotnost: 250 g až 5 kg ± 10% (odchylka je způsobena odparem vody)

Popis: 100% kokosové mýdlové vločky na praní jsou vynikající ekologickou alternativou klasických pracích prostředků. Jsou plně biologicky odbouratelné. Mají jednoduché a úsporné dávkování. Ruční výroba

Esenciální olej máty peprné má deodorační, dezinfekční a osvěžující účinky. Mátové mýdlové vločky jsou obzvlášť vhodné pro praní sportovního a funkčního prádla.

Jak se naše prací vločky liší od jiných mýdel na praní?

  • Naše vločky jsou ze 100% kokosového oleje. To znamená, že májí výjimečnou prací schopnost. Mýdlo z kokosového oleje jako jediné pění i ve velmi tvrdé vodě – v mořské vodě! (Alternativou je pouze neekologické palmojádrové mýdlo nebo mýdlo z oleje Babasu)
  • Naše vločky obsahují glycerin. Ten vzniká jako vedlejší produkt při zmýdelnění a my jej z mýdla na rozdíl od velkovýroby neodstraňujeme. Glycerin je mimo jiné výborné rozpouštědlo a zlepšuje tak prací schopnost našeho mýdla.
  • Naše vločky obsahuji citrát sodný, který je účinným změkčovačem vody. Váže na sebe ionty vápníku a hořčíku a umožňuje našemu mýdlu lépe prát v tvrdé vodě!

Použití: Nasypte mýdlové vločky přímo do bubnu pračky. Podle stupně znečištění a tvrdosti vody dejte 1-2 PL (15-30g) mýdla na 4-5kg prádla. Na skvrny a dezinfekci doporučujeme přidat 1PL (15g) Perloše jen k světlému prádlu a v případě tvrdé vody 1KL (5g) Perloše i k barevnému a tmavému prádlu. Do máchání přidejte 1KL Citroše namísto aviváže. Vhodné pro bílé i barevné prádlo. Teploty praní: 40-90°C. 

TIP: Protože klasické mýdlo na praní potřebuje více mechanického pohybu než je v běžných pračkách, doporučujeme silně zašpiněné prádlo, límečky a rukávy košil jemně předeprat ručně a až poté dát do pračky.

Upozornění: Mýdlo má zásadité pH, a proto by se nikdy nemělo používat k praní vlny a hedvábí.

Naše mýdlové vločky můžete použít mnoha dalšími způsoby! U nás doma se naše mýdlo používá:

  • na mytí podlah ( i dřevěných) - 2PL mýdlových vloček rozpustíme v 5l horké vody (můžeme i ve studené, ale to trvá déle)
  • k mytí nádobí - bezobalově a ekologicky - postavte naše tuhé mýdlo na mýdlenku rovnou na kuchyňský dřez a používejte houbičku k nanesení mýdla na nádobí
Alchymistky
mydlo-vlocky-mata
12 ks
2021-10-03
- 2022-11-21 14:08:24

úžasné, čisté a voňavé

Na tento výrobek jsem narazila na Instagramu, kde jej doporučovala paní, která se o ekovýrobky vášnivě zajímá. Když jsme si kupovala první pytlík s vločkami, byla jsem ještě ne plně přesvědčená, ale chtěla jsem to risknout. A udělala jsem dobře. Vím, že už je za nic jiného nevyměním. I silně zašpiněné prádlo to vypere bezvadně. Jen je potřeba si dopředu zjistit jak na to. Nepřehánět to s dávkováním a dodržovat doporučené postupy, které jsou velmi jednoduché. Když se vám to ze začátku nebude dařit, nevzdávejte to. Poraďte se, zkoušejte! Stojí to za to!

- 2022-11-13 07:08:58

Bohuzel

Vlocky prekrasne voni po mátě, kterou miluji, tedy jsem vlocky musela mit. Bohuzel praci schopnosti maji hodne male. Nemam zadne zaspinene pradlo, tedy jsem to poznala az asi po 3.prani, kdy jsem prala bile uterky a z tech se nevypralo temer nic (a to se nejednalo o zaspineni od kukurmy apod,!). Je to skoda, myslela jsem, ze jsem nasla novy eko prostredek na prani, ale nejspis uz nekoupim.

Může se Vám líbit